Projekty
raport – utrata bioróżnorodności wśród gatunków zwierząt występujących na obszarze puszczy amazońskiej oraz borneo i sumatry

zadaniem studentów w ramach przedmiotu transformation design – podstawy było przygotowanie i opracowanie badań dotyczących bieżących problemów i trendów społecznych i ekologicznych.

z raportu:

„temat ochrony bioróżnorodności wciąż jeszcze nie jest w polsce popularny. w czasie nauki w szkole traktujemy go najczęściej jako jeden z elementów przymusowych, który później przyda nam się na sprawdzianie czy egzaminie, a z biegiem czasu powoli zaczniemy wyrzucać go z naszej pamięci. mamy jednak ogromną nadzieję, że wraz z rozwojem organizacji i inicjatyw podejmujących wysiłek rozpowszechniania wiedzy, a także proponujących nowe rozwiązania do walki z degradacją planety, wzrośnie świadomość społeczna i chęć do zmian. stawką jest bowiem życie wszystkich istot zamieszkujących ziemię”

o projekcie

projekt został wykonany w ramach przedmiotu transformation design - podstawy na III roku studiów licencjackich.

raport w całości: utrata bioróżnorodności wśród gatunków zwierząt występujących na obszarze puszczy amazońskiej oraz borneo i sumatry

• autorki: agnieszka hibszter, aleksandra majkut
  • przedmioty: transformation design - podstawy
  • prowadząca: annette siemes