Projekty
problem smogu w mieście

prezentowana praca dotyczy szerokiego podejścia metodologicznego communication design, w centrum którego stoi sprawne rozwiązywanie problemów i dostarczanie rozwiązań prostych w użyciu. ideą wiodącą projektu jest lotne sformułowanie birana reed’a: wszystko zostało zaprojektowane, niewiele rzeczy zostało zaprojektowanych dobrze. procedura projektowa projektu koncentrowała się na następujących zagadnieniach: co jest problemem, z czego problem wynika, kogo problem dotyczy, czy były próby rozwiązania problemu, jaka jest propozycja rozwiązania problemu, jakie inne problemy mogą powstać, jak sobie z nimi poradzić. o projekcie

jako temat badań do zaliczenia przedmiotu z teorii i praktyki projektowania komunikacji grupa wybrała problem dla wrocławia istotny, czyli wciąż powiększający się smog w naszym mieście.

prezentacja pokazuje zarówno rozwiązania, które wykorzystano w przeszłości, jak i nowe, zaproponowane przez grupę. celem badania była nie tylko próba rozwiązania tego problemu, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości mieszkańców wrocławia i okolic w tym temacie w oparciu o dane, liczby i statystki.

info
  • autorzy: dominika machowska, maja kawiak
  • prowadzący: dr mariusz wszołek
  • przedmiot: teoria i praktyka projektowania komunikacji"
  • prezentacja: do pobrania (pdf)
Aktualności
spotkania wykład gościnny – dr. hab. Ulrike Notarp
kto: dr. hab. ulrike notarp
gdzie: instytut dziennikarstwa i komunikacji społecznej
spotkania jak powinna wyglądać nasza starość? – makroskop uwr
kto: studenci V roku
gdzie: pin Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu