Aktualności
warsztat performatywny: teatr-eksperyment-język

O warsztacie
Nasze działania łączą teraźniejszość z przeszłością, młodość ze starością, własne z obcym. Konstrukcję z dekonstrukcją, zabawę z pracą. Są miejscem spotkania młodych ludzi z Polski i Niemiec oraz lokalnych, starszych od nich migrantów, przesiedleńców, i uchodźców, by odegrać eksperymentalne przedstawienie teatralne. Nikt z zebranych ludzi nie posiada wykształcenia aktorskiego. Poprzez wspólne przebywanie, rozmowy, gry oraz próby teatralne odkrywają swoje zakresy empatii, asymilacji grupy, kulturowej tożsamości. Wspólnie uczą się odgrywać role w obcych dla siebie (lub nieużywanych na co dzień) językach. Polacy odgrywają kwestie po niemiecku, Niemcy po polsku. Uczestnicy wspólnie budują dekoracje i kształtują swoje teatralne role.

Jak to robimy?
Obecność, doświadczanie, interakcja to kluczowe hasła naszego warsztatu. Inspirację i świeżą energię czerpiemy z zabawy (to podstawa), uczestniczącej obserwacji (grunt to otworzyć trzecie oko), jogi (czyli medytacji w ruchu) i kreacji (czasem pragmatycznej innym razem – out of the box).

Kogo zapraszamy?
Zaproszenie skierowane jest do osób poniżej 26 roku życia z różnych kierunków studiów i wszelkich dziedzin, zainteresowanych komunikacją społeczną, sztuką publiczną, intermediami, obrazem i dźwiękiem, pracą z ciałem, ruchem, zmianą.

Zapraszamy do aktywnego udziału w roli nauczycieli, reżyserów, prelegentów. Do wystąpień w ramach naszej mini – konferencji pt. Miejsca wspólne. Prosimy o przygotowanie krótkich (10-min.) wystąpień przedstawiających reprezentowaną przez Państwa dziedzinę kreacji (wiedzy), obszar zainteresowań, pasji, realizowanych projektów w odniesieniu do współczesnych wydarzeń społecznych i publicznych. Hasła kluczowe Miejsc wspólnych to: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, ale też: komunikacja społeczna, intermedia, konwergencja, konstrukcja, dekonstrukcja.

Gdzie i kiedy?
Warsztat zaczynamy w poniedziałek, 22. 08. 16 o godz. 15.00 w Oerlinghausen (www.villawelschen.de) i kończymy w sobotę 27.08.16 po obiedzie o godz. 12.00. Termin zgłoszeń do 08.08.16.

Za ile?
Pobyt i program 70 Euro plus koszt podróż ok. 400 zł. Częściowy (do 60%) zwrot kosztów podróży po rozliczeniu programu (po ok. 2 miesiącach). Warsztat jest dofinansowany przez PNWM.

Jak?
Aplikacje do 08.08. 16. za pomocą linku.

Osoba kontaktowa: Dorota Płuchowska: dorotapluchowska@gmail.com

Organizatorzy:
HVHS St.Hedwigs-Haus e.V. Institut für Migrationsund Aussiedlerfragen w Oerlinghausen (www.st-hedwigshaus.de)
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (http://www.pnwm.org)
Uniwersytet SWPS Wroclaw, Instytut Grafiki (http://grafika.swps.pl/)

Prowadzenie:
Dr Michal Jakubowicz – potografia, performence. sztuka
Ngoc Minh Luong –dynamika grupy, teatr improwizacyjny ,
Dr Dorota Płuchowska – komunikacja interkulturowa i procesy grupowe
Maria Poteżny – Yoga, Asthanga YogaAktualności
wernisaż wystawa communication design
kto: communication design
gdzie: instytut dziennikarstwa i komunikacji społecznej