„świat jako projekt” – spotkanie promocyjne

zapraszamy na spotkanie promujące polskie tłumaczenie książki otl aichera „świat jako projekt”. o dokonaniach otl aichera w obszarze designu i pracy dydaktycznej opowie prof. michael fleischer. na spotkanie zapraszamy 13 stycznia o godzinie 17:00 do wrocławskiego domu literatury.

o autorze

otl aicher: jeden z najsłynniejszych i najważniejszych niemieckich projektantów graficznych. zaprojektował między innymi identyfikację wizualną olimpiady w monachium (1972), znak graficzne takich firm jak zdf, lufthansa, basf, braun. piktogramy jego autorstwa przedstawiające dyscypliny sportu są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych użytkowych znaków graficznych na świecie. zajmował się także typografią, zagadnieniami teoretycznymi związanymi z projektowaniem przestrzeni oraz dydaktyką.

publikacja ukazała się w ramach współpracy instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej uniwersytetu wrocławskiego oraz wydawnictwa libron. to kolejny- po "zmianie przez design" tima browna przekład w ramach serii projektowanie komunikacji.

więcej informacji wydawniczych oraz fragment publikacji znajdziecie państwo tutaj.

spotkanie

miejsce: wrocławski dom literatury (przejście garncarskie 2)

czas: 13.01.2017, godz. 17:00

więcej informacji o publikacji: link