Aktualności
projektowanie lepszej przyszłości dla ukrainy: program rezydencyjny dla młodych ukrainek i ukraińców

szanowni państwo,

dostaliśmy wiadomość od naszej absolwentki, veroniki delenhevych z wieloma miłymi słowami, ale też propozycją programu w słusznej sprawie. w tej sytuacji zamieszczamy szczegóły poniżej. zapraszamy i zachęcamy!

[link do wersji w języku ukraińskim: tutaj]

projektowanie lepszej przyszłości dla ukrainy: program rezydencyjny dla młodych ukrainek i ukraińców

jak możemy wspierać ukrainę i jej odbudowę długofalowo? jak moglibyśmy pomóc młodym ukraińcom i ukrainkom, obecnie rozproszonym po całym świecie, stworzyć lepszą przyszłość dla swojej ojczyzny? 

new space foundation i science now wspólnie z ambasadą usa w warszawie i departamentem stanu usa rozpoczynają nową inicjatywę splot ua residency, której celem jest tworzenie prototypów innowacji społecznych i przedsięwzięć biznesowych z potencjałem wdrażania ich w przyszłości w ukrainie.

podczas programu wybrani uczestnicy będą pracować nad trzema tematami opartymi o plany odbudowy ua: healing the city, rewilding the night i revitalizing education https://ua.splot.institute/#thematic 

poszukujemy osób zainteresowanych otaczającą ich rzeczywistością, i chętnych do pracy w multidyscyplinarnym środowisku. splot ua residency jest programem dla ukrainek i ukraińców w wieku 18-25 lat, przebywających obecnie w polsce w wyniku rosyjskiej agresji, którzy mają szczególne zainteresowania lub wyjątkowy talent – artystyczny, naukowy, przedsiębiorczy, organizacyjny lub inny. istotna jest motywacja kandydatek i kandydatów oraz ich chęć i umiejętność pracy w zespole.

w ciągu sześciu miesięcy uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i pracować z doświadczonymi mentorami i międzynarodowymi ekspertami z różnych dziedzin – w tym licznymi absolwentami programów fulbright. 

 więcej info

szczegółowe informacje: https://ua.splot.institute

rezydencja splot ua nie powstałaby bez wsparcia partnerów:

leiden university https://www.universiteitleiden.nl/en

match & spark https://matchandspark.com

nospr https://nospr.org.pl/en,
the international astronomical union https://www.iau.org,
unitalent foundation https://unitalentowani.pl

fulbright poland http://fulbright.edu.pl/strona-glowna/,

polski instytut ekonomiczny https://pie.net.pl/  

 

wszystkie podmioty zainteresowane współpracą przy projekcie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:

jan pomierny jan.pomierny@nsf.org.pl

milena ratajczak milena.ratajczak@nsf.org.pl

kasia świętochowska katarzyna.swietochowska@sciencenow.studio 

o organizatorach

new space foundation jest organizacją pozarządową realizującą przedsięwzięcia z obszaru edukacji i nauki dla rozwoju społecznego i gospodarczego w polsce i europie.

science now jest multidyscyplinarnym studiem kreatywnym z 10-letnim stażem, specjalizującym się w działalności strategicznej w obszarze sektorów kreatywnych, a także tworzeniu nowych przedsięwzięć na styku sztuki, kultury, nauki, edukacji i rozrywki. działa jako partner kreatywny instytucji kultury, biznesu, ośrodków naukowych, przemysłu oraz firm. 

www.sciencenow.studio