kolejne spotkanie z cyklu pozory: dorota płuchowska o zrównoważonym projektowaniu miast

szanowni państwo. zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu ‚pozory’. tym razem dr dorota płuchowska przedstawi koncepcję zrównoważonego projektowania miasta, którą można sprowadzić do idei „miasta dla ludzi”. zapraszamy do uczestnictwa i dyskusji (żywej).

temat

projektowanie miasta dla ludzi brzmi jak robienie masła maślanego. nie wyrastają one same, ale są produktem ludzi dla ludzi, bo dla kogoż by innego. zakładam, że nie ma projektowania bez ludzi, ale stwierdzam, że jest projektowanie bez orientacji na potrzeby i problemy ludzi. tych, mimo że mamy coraz więcej mieszkań, sklepów, fabryk, dróg, a na nich samochodów, wcale nie jest mniej, a może nawet więcej. rozwiązań szukamy w koncepcjach zrównoważonego projektowania, eko-designie, mądrym projektowaniu, zielonym wzroście, smart city, sharing city itp., ale czy tędy droga?

spotkania wkrótce TEDxUWr organizowany przez studentów communication design
kto: studenci V roku communication design
gdzie: wrocław