Aktualności
cdn. – pożegnalne wydarzenie studentów V roku

cdn. to pożegnalne wydarzenie studentów kończących edukację na drugim roku studiów magisterskich naszej specjalności, na którym w postaci warsztatów, wystaw i wykładów zaprezentują zebranym swój dorobek edukacyjny i kompetencyjny zdobyty podczas studiów – stąd communikationdesignakoniec. w ramach projektu specjalnościowego studenci podsumowują swoje dokonania, czyniąc z tego  możliwość przedstawiania specjalizacji zebranej publiczności, bowiem ciągdalszynastąpi.

po raz pierwszy w historii specjalizacji communication design mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wydarzenie cdn: communicationdesignnakoniec czyli ciągdalszynastąpi.

 

program ramowy:

  1. 13:00-15:00 – pierwszy blok warsztatów

user experience i user interface – warsztaty dla it

jak przełamać lody – etapy budowania zespołu

  1. 15:15-18:15 – drugi blok warsztatów oraz wystawa

myślenie projektowe – nie tylko dla projektantów

alternatywny przewodnik po polsce – szlakiem kultury wizualnej

kosmoski marek przedstawia – techniki projekcyjne warsztatowo

  1. 18:30 – 19:30 – wykład performatywny: kody na miłość


opis wydarzeń
  1. jak przełamać lody? – etapy budowania zespołu

nauka przez zabawę – dosłownie. na warsztaty przyjdziecie państwo nie znając siebie nawzajem, wyjdziecie wiedząc o sobie całkiem sporo, a będzie to zasługa ice-breakerów - prostych gier, które rozluźnią i zintegrują grupę (mamy nadzieję). dowiecie się państwo, dlaczego warto je znać, jak ich używać i w jakich sytuacjach warto je stosować, a przede wszystkim spędzicie czas na świetnej zabawie - ucząc się przy tym. dla nas bowiem zabawa i uczenie się to synonimy (sic!).

 

  1. warsztaty ui i ux dla it

zapraszamy studentów informatyki, przyszłych programistów i pracujących w branży it. uwrażliwimy państwa  ścisłe umysły na wizualną stronę programowania i kodowania. pokażemy, jak duże znaczenie ma efekt końcowy każdej pracy, który musi również „wyglądać”, żeby właściwie spełnił swoje zadanie.

 

  1. wystawa pt. alternatywny przewodnik po polsce – szlakiem kultury wizualnej.

zapraszam państwa na wystawę elementów przewodnika, której będzie towarzyszył wykład dotyczące sztuki w przestrzeni miejskiej. opowiemy państwu, jak powstał wyjątkowy przewodnik po polsce i przedstawimy mniej popularne regiony kraju, które warto odwiedzić ze względu na perełki kultury wizualnej.

 

  1. myślenie projektowe nie tylko dla projektantów

design thinking to innowacyjny sposób na rozwiązanie każdego problemu projektowego. podczas warsztatów zgłębimy technikę twórczego projektowania, o której w branży mówi się głośno. poznacie państwo przykłady jej zastosowania i będziecie mieli szansę praktycznie ją przećwiczyć.

 

  1. kosmoski marek przedstawia: techniki projekcyjne warsztatowo

w oparciu o naszą wyobraźnię i skojarzenia będziemy wykorzystywać techniki projekcyjne w badaniach brandów.  pokażemy państwu, na czym polega ta metoda, stosując różne rodzaje technik, wspólnie zwizualizujemy sobie atmosferę kilku marek. przekonacie się państwo, że badania wcale nie muszą być nudne, a ich wyniki naprawdę mogą nas zaskoczyć.

 

  1. kody na miłość – wykład performatywny

temat wykładu bliski jest każdemu z nas, a inspiracją do jego stworzenia była teoria niklasa luhmanna. wnioski płynące z lektury zostaną zaprezentowane w artystycznej formie, a prowadzący będą zachęcać państwa do czynnego udziału w dyskusji. ostatecznie miłość może okazać się czymś zupełnie innym, niż sądziliśmy...

info

kiedy: 24.05.2018, godz. 13:00-19:30

gdzie: instytut dziennikarstwa i komunikacji społecznej uwr (kontakt)

dla kogo: zarówno dla studentów ostatnich lat, którzy żegnają się ze specjalnością, jak i tych, którzy chcą ją poznać

wszystkie informacje na stronie wydarzenia.

 

Aktualności
wernisaż wystawa communication design
kto: communication design
gdzie: instytut dziennikarstwa i komunikacji społecznej