Aktualności
2. miejsce brudnopisu w finałach odysei umysłu

grupa „brudnopis” z instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej zajęła 2. miejsce w światowych finałach odysei umysłu, które odbyły się na state university w michigan w usa. drużyna składa się z 8 studentów specjalności communication design / projektowania komunikacji: gabrieli czesak, agnieszki tokarskiej, laury nowak, aleksandry kalenik, aleksandry kleśty, romana garlińskiego, krystyny kwiatkowskiej i agaty boruty (trener). do złotego medalu brakowało niewiele. różnica punktów między 1. a 2. miejscem wynosiła tylko 4 na 350 możliwych do zdobycia! dodajmy, że „brudnopis” otrzymał maksymalną liczbę punktów za styl swojego rozwiązania. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 odyseja umysłu

konkurs odyseja umysłu polega na twórczym rozwiązywaniu problemów. jest to jeden z największych programów edukacji pozaformalnej na świecie. w polsce patronat nad konkursem sprawuje minister edukacji. w tym roku, podczas 36. edycji odysei umysłu wzięło udział około 850 drużyn z całego świata. polska w klasyfikacji medalowej znajduje się na 2. miejscu, zaraz po chinach.

drużyna "brudnopis" miała za zadanie stworzyć i przedstawić w kreatywny sposób urządzenia napędzane tylko i wyłącznie siłą gumek recepturek, które wykonają 7 różnych zadań. cceniano kreatywność rozwiązań, skuteczność, podejmowane ryzyko, różnorodność, twórcze wykorzystanie materiałów, ogólną jakość pokazu oraz styl rozwiązania. druga część konkursu polegała na rozwiązaniu zadania spontanicznego. na przygotowanie rozwiązania grupa miała zaledwie kilka minut. wielkie gratulacje dla naszych studentów z "brudnopisu"

dodatkowe informacje
  • profil brudnopisu na portalu społecznościowym facebook: link
  • profi; brudnopisu na stronie zakładu projektowania komunikacji: link
Aktualności
wernisaż wystawa communication design
kto: communication design
gdzie: instytut dziennikarstwa i komunikacji społecznej